Apdailos darbai vilniuje

Medinių grindų restauravimas

Vieniems senos medinės grindys tampa vertybe, kiti suka galvą, kaip jų atsikratyti. Specialistai www.stilingi-namai.lt  pataria neskubėti senas grindis keisti. Jas galima nebrangiai restauruoti. Įsigijusieji senos statybos būstą neretai jame randa storu aliejinių dažų sluoksniu uždažytas medines grindis. Dažniausiai bandoma mažame plote dažus nugrandyti ir pažiūrėti, kaip atrodo po jais esančios lentos.

gallery/picture 422 (640x480)
gallery/p2100045 (640x480)

Pagrindinis instrumentas – būgninis šlifuoklis, kurį galima išsinuomoti įvairios įrangos nuoma užsiimančiose įmonėse. Kita būtina šiam darbui priemonė – švitrinis popierius. Pirminiam šlifavimui, kuriuo pašaliname dažus, reikia imti rupiausio popieriaus 16–40, 80–120. Tačiau reikia atsiminti, kad būgniniu šlifuokliu nepasieksite visų kampų ir juose liks nuo sienos apie 20 centimetrų pločio nenušlifuotas plotas, kurį teks šlifuoti diskiniu šlifuokliu.

Atkreipti dėmesį į tai, kad dažniausiai senos statybos būstuose dedant grindis vinys buvo kalamos ne į lentos šoną, o į viršų. Užvažiavus šlifuokliu ant vinies galvutės, bus suplėšytas švitrinis popierius arba net sugadintas šlifavimo aparato būgnas. Todėl prieš pradedant šlifuoti grindis reikia giliau į lentas sukalti vinis.

Šlifuojant senas medines dažytas lentas būgną reikia nuleisti važiuojant, o pradėjus dirbti būtina nuolat judėti. Jei būgninis šlifuoklis stumiamas netolygiai, stabčiojant, tada išsišlifuoja duobutės, kurios nulakavus grindis labai negražiai atrodo. Šlifuojama 20–45 laipsnių kampu medžio plaušo kryptimi, o jei lentos yra nevienodo aukščio, pradžioje šlifuojama statmenai lentoms, vėliau – išilgai.

Po grindų šlifavimo pastebėsite trūkumus kurių nematėte. Įskilimus, įdubimus ir kitas medienos ydas arba pažeidimus. Juos reikės pašalinti pagal galimybes. Parketo atveju gal teks pakeisti keletą parketo elementų. Daugumoje atvejų padės paprasčiausias parketo ar medienos grindų glaistymas.  Po glaistymo vėl atliekamas šlifavimas, po jo seka lakavimas.

gallery/antakalnio darbu foto (26) (640x480)
gallery/antakalnio darbu foto (32) (640x480)

Yra įvairių grindų lakavimo technologijų . Kurios priklauso nuo konkretaus lako ir kitų paruošimui naudojamų priemonių (gruntų, beicų ir t.t.). Įprasta, kad atlikus pirminį lakavimą, dar kartą daromas švelnus grindų šlifavimas.       

gallery/antakalnio darbu foto (60) (640x480)

Blizgus lakas

gallery/p2100034 (640x480)

Pusiau matinis lakas

gallery/antakalnio darbu foto (77) (640x480)

Matinis lakas

Grindų lakavimas – atsakingas procesas. Reikia nuvalyti visas susidariusias dulkes, alyvos likučius, vašką,dazus. Kambario temperatūra turėtų būti 15-25 laipsniai šilumos. Prieš naudojant gruntą būtina gerai suplakti ir išmaišyti. Nenaudokite mentelės tepimui, nes padengus grindis vandens pagrindo laku, gali išryškėti dėmės. Reikia naudoti volelį arba teptuką. Gruntas išdžiūsta maždaug per 2-3 val. Laką reikia gerai išmaišyti, po to, pagal nurodymus etiketėje į jį įpilti kietiklio santykiu 10:1. Laką gerai suplakti, bet tik reikiamą kiekį. Keisdami kietiklio ir lako sumaišymo santykį pasikeis ir grindų blizgesys. Sumaišytą laką su kietikliu talpoje galima laikyti apie 2 val. Prieš naudojimą, plėvelę, kuri gali susidaryti paviršiuje, reikia pašalinti. Padengus pirmą sluoksnį galima palikti nakčiai džiūti. Lako sluoksnis džiūsta maždaug 4-6 val., lakuojant voleliu. Labai svarbi gera ventiliacija patalpoje, o pajutus galvos svaigimą – reikia išeiti iš patalpos. Grindimis galima pradėti naudoti ir praėjus 24 valandomis, bet jos visiškai išdžiūsta per 5 dienas, tad per tą laiką nereikėtų nieko ant jų dėti.

O jei norite asmeniškai pasikonsultuoti su patyrusiais specialistais , mes jūsų paslaugoms:

www.stilingi - namai.lt